zasady współpracy

CELE PSYCHOTERAPII
W trakcie pierwszych sesji konsultacyjnych przyjrzymy się problemom, z którymi przychodzisz i ustalimy szczegółowe cele Twojej terapii.

CZAS
Czas trwania terapii zależy od trudności, z jakimi przychodzi każda osoba kliencka. Terapia może trwać od kilku miesięcy do kilku lat.

CZĘSTOTLIWOŚĆ 
Najczęściej proponuję sesje raz na tydzień w tym samym terminie (np. czwartki 17.00). Jeśli jednak taka częstotliwość nie jest dla Ciebie możliwa, to podczas pierwszej konsultacji ustalimy możliwy dla obu stron harmonogram terapii.

CENNIK

  • Sesja psychoterapii indywidualnej w języku polskim trwa 50 min. i kosztuje 200 zł. Sesja w języku angielskim kosztuje 250 zł.
  • Sesja terapii pary odbywająca się w gabinecie, ewentualnie online, trwa 50 min. i kosztuje 250 zł.
  • Płatność następuje bezpośrednio po sesji. Chyba, że ustalimy inaczej.

MIEJSCE
Psychoterapia prowadzę w dwóch gabinetach w  Warszawie: na Powiślu – na ul. Tamka 1A m.2 (tuż przy stacji Metro Centrum Nauki Kopernik) oraz na Bielanach – na ul. Nocznickiego 29a m. 306 (ok. 8 min. piechotą od Metra Młociny). Sesje online odbywają się za pomocą platformy Google Meet. Przed sesją wysyłam link do spotkania. W celu odbycia sesji online zapewnij sobie dobry transfer danych, działającą kamerkę i mikrofon oraz komfortową i dyskretną przestrzeń. Nie ma możliwości odbycia sesji online w miejscach publicznych np. w kawiarni czy w samochodzie itp. Sesje w przyrodzie odbywają się w ustalonych wcześniej miejscach w Rezerwacie Las Bielański. 

ODWOŁANIA SESJI
Do 24h przed sesją możesz bezkosztowo odwołać lub przełożyć sesję pisząc smsa. Po tym czasie odwołana sesja jest pełnopłatna. 

SPÓŹNIENIA
Jeśli spóźnisz się na sesję, będzie ona trwała proporcjonalnie krócej.  

PRZERWY W TERAPII
O planowanym urlopie poinformujemy się nawzajem z wyprzedzeniem.

ZASADA POUFNOŚCI
Obowiązuje mnie zasada poufności. Nikt nie dowie się, że przychodzisz do mnie na sesję ani tym bardziej, nad czym na niej pracujemy. Wyjątkiem są sytuacje zagrożenia życia/zdrowia Twojego lub osób trzecich lub zwolnienie z poufności przez Sąd. Osoby niepełnoletnie wchodzą w proces terapeutyczny za zgodą rodziców. To, co dzieje się podczas terapii młodzieży także objęte jest tajemnicą i może być wyjawione rodzicom tylko za zgodą i/lub w obecności młodych osób klienckich.

ZASADA TRZEŹWOŚCI
Jeśli chcesz mieć sesję terapeuteczną nie pij alkoholu ani nie używaj innych substancji psychoaktywnych w danym dniu (przed sesją).

KONTAKT MIĘDZY SESJAMI
Staramy się wszystkie ważne sprawy omawiać na sesji. W razie pilnej potrzeby kontaktu między sesjami piszemy smsy (jeśli mieszkasz w PL) lub maile (jeśli mieszkasz za granicą). Jeśli potrzebujesz coś omówić telefonicznie, dzwoń. Jeśli nie odbiorę, to oddzwonię.

SUPERWIZJA
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji, czyli – dla jeszcze lepszego efektu naszej pracy – omawiam kierunki terapii z nauczycielem metody. Podczas superwizji nie są wyjawiane Twoje dane. Mojego superwizora także obowiązuje zasada poufności.

JAK MOŻESZ WSPIERAĆ SWÓJ PROCES TERAPEUTYCZNY
W pracy terapeutycznej bazujemy na Twoim aktualnym doświadczeniu. Dlatego przed każdą sesją zadaj sobie pytanie, nad czym dziś chciałbyś_abyś pracować; co Ci sprawiło trudność w ostatnim tygodniu; jaką trudność aktualnie przeżywasz najintensywniej? Albo czego w sobie jesteś ciekawy_a?

Najlepiej wspierasz swoją terapię przychodząc regularnie na umówione sesje. Jeśli to trudny moment w Twoim procesie i czujesz opór, żeby przyjść, to zachęcam Cię, żebyś nie zostawał_a z tym sam_a. Przyjdź i o tym powiedz.

Emocje w stosunku do samego procesu terapeutycznego czy terapeutki, także są istotnym aspektem terapii. Zachęcam do otwartego wnoszenia ich w trakcie sesji.Dzięki powyższemu artykułowi możemy polecić Ci najnowsze sukienki.Shop dress w różnych długościach, kolorach i stylach na każdą okazję od Twoich ulubionych marek.

KOŃCZENIE TERAPII
Jeśli decydujesz się na rozpoczęcie procesu terapeutycznego, to umawiamy się, że go nie zerwiesz. Domykanie procesu terapeutycznego to ważny element psychoterapii. Trwa ono – w zależności od potrzeb – od jednej do kilku sesji, co pozwala na świadome podjęcie decyzji, daje czas na podsumowanie i domknięcie procesu oraz jest okazją do pożegnania się. Takie zamknięcie pomoże Ci w najlepszym skorzystaniu ze wspólnej pracy, jaką wykonaliśmy podczas Twojej terapii.

INNE
Nie jest wskazane bycie w kilku terapiach równocześnie.

MASZ WIĘCEJ PYTAŃ?

"Kiedy zdaję sobie sprawę z Twojej pełnej akceptacji,
mogę pokazać Ci
moje najdelikatniejsze, najpiękniejsze i najwrażliwsze Ja.”

Carl Rogers